plant in korup

Korup

 

Publications

  • Robert E. Ricklefs & Fangliang He
  • J. W. Ferry Slik, Víctor Arroyo-Rodríguez, Shin-Ichiro Aiba, Patricia Alvarez-Loayza, , Luciana F. Alves, Peter Ashton, Patricia Balvanera, Meredith L. Bastian, , Peter J. Bellingham, Eduardo van den Berg, Luis Bernacci, Polyanna da Conceição Bispo, , Lilian Blanc, Katrin Böhning-Gaese, Pascal Boeckx, Frans Bongers, Brad Boyle, , Matt Bradford, Francis Q. Brearley, Mireille Breuer-Ndoundou Hockemba, , Sarayudh Bunyavejchewin, Darley Calderado Leal Matos, Miguel Castillo-Santiago, , Eduardo L. M. Catharino, Shauna-Lee Chai, Yukai Chen, Robert K. Colwell, , Robin L. Chazdon, Connie Clark, David B. Clark, Deborah A. Clark, , Heike Culmsee, Kipiro Damas, Handanakere S. Dattaraja, Gilles Dauby, Priya Davidar, , Saara J. DeWalt, Jean-Louis Doucet, Alvaro Duque, Giselda Durigan, Karl A. O. Eichhorn, , Pedro V. Eisenlohr, Eduardo Eler, Corneille Ewango, Nina Farwig, Kenneth J. Feeley, , Leandro Ferreira, Richard Field, Ary T. de Oliveira Filho, Christine Fletcher, , Olle Forshed, Geraldo Franco, Gabriella Fredriksson, Thomas Gillespie, Jean-François Gillet, , Giriraj Amarnath, Daniel M. Griffith, James Grogan, Nimal Gunatilleke, David Harris, , Rhett Harrison, Andy Hector, Jürgen Homeier, Nobuo Imai, Akira Itoh, Patrick A. Jansen, , Carlos A. Joly, Bernardus H. J. de Jong, Kuswata Kartawinata, Elizabeth Kearsley, , Daniel L. Kelly, David Kenfack, Michael Kessler, Kanehiro Kitayama, Robert Kooyman, , Eileen Larney, Yves Laumonier, Susan Laurance, William F. Laurance, Michael J. Lawes, , Ieda Leao do Amaral, Susan G. Letcher, Jeremy Lindsell, Xinghui Lu, Asyraf Mansor, , Antti Marjokorpi, Emanuel H. Martin, Henrik Meilby, Felipe P. L. Melo, Daniel J. Metcalfe, , Vincent P. Medjibe, Jean Paul Metzger, Jerome Millet, D. Mohandass, Juan C. Montero, , Márcio de Morisson Valeriano, Badru Mugerwa, Hidetoshi Nagamasu, Reuben Nilus, , Susana Ochoa-Gaona, Onrizal, Navendu Page, Pia Parolin, Marc Parren, Narayanaswamy Parthasarathy, , Ekananda Paudel, Andrea Permana, Maria T. F. Piedade, Nigel C. A. Pitman, Lourens Poorter, , Axel D. Poulsen, John Poulsen, Jennifer Powers, Rama C. Prasad, Jean-Philippe Puyravaud, , Jean-Claude Razafimahaimodison, Jan Reitsma, João Roberto dos Santos, Wilson Roberto Spironello, , Hugo Romero-Saltos, Francesco Rovero, Andes Hamuraby Rozak, Kalle Ruokolainen, Ervan Rutishauser, , Felipe Saiter, Philippe Saner, Braulio A. Santos, Fernanda Santos, Swapan K. Sarker, , Manichanh Satdichanh, Christine B. Schmitt, Jochen Schöngart, Mark Schulze, Marcio S. Suganuma, , Douglas Sheil, Eduardo da Silva Pinheiro, Plinio Sist, Tariq Stevart, Raman Sukumar, , I.-Fang Sun, Terry Sunderland, H. S. Suresh, Eizi Suzuki, Marcelo Tabarelli, , Jangwei Tang, Natália Targhetta, Ida Theilade, Duncan W. Thomas, Peguy Tchouto, , Johanna Hurtado, Renato Valencia, Johan L. C. H. van Valkenburg, Tran Van Do, Rodolfo Vasquez, , Hans Verbeeck, Victor Adekunle, Simone A. Vieira, Campbell O. Webb, Timothy Whitfeld, Serge A. Wich, , John Williams, Florian Wittmann, Hannsjoerg Wöll, Xiaobo Yang, C. Yves Adou Yao, Sandra L. Yap, , Tsuyoshi Yoneda, Rakan A. Zahawi, Rahmad Zakaria, Runguo Zang, Rafael L. de Assis, Bruno Garcia Luize, & Eduardo M. Venticinque
  • Gang Feng, Xiangcheng Mi, Wolf L. Eiserhardt, Guangze Jin, Weiguo Sang,, Zhijun Lu, Xihua Wang, Xiankun Li, Buhang Li, I-Fang Sun, Keping Ma, & Jens-Christian Svenning
  • P. Ploton, N. Barbier, P. Couteron, C.M. Antin, N. Ayyappan, N. Balachandran, N. Barathan, J.-F. Bastin, , G. Chuyong, G. Dauby, V. Droissarta, J.-P. Gastellu-Etchegorry, N.G. Kamdem, D. Kenfack, M. Libalah, , G. Mofack II, S.T. Momo, S. Pargal, P. Petronelli, C. Proisy, M. Réjou-Méchain,, B. Sonké, N. Texier, D. Thomas, P. Verley, D. Zebaze Dongmo, U. Berger, & R. Pélissier
  • Haibao Ren, Petr Keil, Xiangcheng Mi, Keping Ma, Zhanqing Hao, Wanhui Ye, Luxiang Lin,, Renato Valencia, Christine Dawn Fletcher, Duncan W. Thomas, Robert W. Howe,, James Lutz, Norman A. Bourg, Sheng-Hsin Su, I-Fang Sun, Li Zhu, Li-Wan Chang, , Xihua Wang, Xiaojun Du, David Kenfack, George B. Chuyong, & Walter Jetz
  • Moses N. Sainge, George B. Chuyong, Townsend A. Peterson
  • Anand M. Osuri, Jayashree Ratnam, Varun Varma, Patricia Alvarez-Loayza, Johanna Hurtado Astaiza, Matt Bradford, Christine Fletcher, Mireille Ndoundou-Hockemba, Patrick A. Jansen, David Kenfack, Andrew R. Marshall, B. R. Ramesh, Francesco Rovero, & Mahesh Sankaran
  • Bastin, J.-F., Rutishauser, E., Kellner, J.R., Saatchi, S., Pélissier, R., Hérault, B., Slik, F., Bogaert, J., Cannière, C.D., Marshall, A.R., Poulsen, J., Alvarez‐Loyayza, P., Andrade, A., Angbonga‐Basia, A., Araujo‐Murakami, A., Arroyo, L., Ayyappan, N., Azevedo, C.P. de, Banki, O., Barbier, N., Barroso, J.G., Beeckman, H., Bitariho, R., Boeckx, P., Boehning‐Gaese, K., Brandão, H., Brearley, F.Q., Hockemba, M.B.N., Brienen, R., Camargo, J.L.C., Campos‐Arceiz, A., Cassart, B., Chave, J., Chazdon, Chuyong, G., Clark, D.B., Clark, C.J., Condit, R., Coronado, E.N.H., Davidar, P., Haulleville, T. de, Descroix, L., Doucet, J.-L., Dourdain, A., Droissart, V., Duncan, T., Espejo, J.S., Espinosa, S., Farwig, N., Fayolle, A., Feldpausch, T.R., Ferraz, A., Fletcher, C., Gajapersad, K., Gillet, J.-F., Amaral, I.L. do, Gonmadje, C., Grogan, J., Harris, D., Herzog, S.K., Homeier, J., Hubau, W., Hubbell, S.P., Hufkens, K., Hurtado, J., Kamdem, N.G., Kearsley, E., Kenfack, D., Kessler, M., Labrière, N., Laumonier, Y., Laurance, S., Laurance, W.F., Lewis, S.L., Libalah, M.B., Ligot, G., Lloyd, J., Lovejoy, T.E., Malhi, Y., Marimon, B.S., Junior, B.H.M., Martin, E.H., Matius, P., Meyer, V., Bautista, C.M., Monteagudo‐Mendoza, A., Mtui, A., Neill, D., Gutierrez, G.A.P., Pardo, G., Parren, M., Parthasarathy, N., Phillips, O.L., Pitman, N.C.A., Ploton, P., Ponette, Q., Ramesh, B.R., Razafimahaimodison, J.-C., Réjou‐Méchain, M., Rolim, S.G., Saltos, H.R., Rossi, L.M.B., Spironello, W.R., Rovero, F., Saner, P., Sasaki, D., Schulze, M., Silveira, M., Singh, J., Sist, P., Sonke, B., Soto, J.D., Souza, C.R. de, Stropp, J., Sullivan, M.J.P., Swanepoel, B., Steege, H. ter, Terborgh, J., Texier, N., Toma, T., Valencia, R., Valenzuela, L., Ferreira, L.V., Valverde, F.C., Andel, T.R.V., Vasque, R., Verbeeck, H., Vivek, P., Vleminckx, J., Vos, V.A., Wagner, F.H., Warsudi, P.P., Wortel, V., Zagt, R.J., Zebaze, D.
  • Kenfack, David, Sainge, Moses N., Chuyong, George B., Thomas, Duncan W.
  • Lutz, J.A., Furniss, T.J., Johnson, D.J., Davies, S.J., Allen, D., Alonso, A., Anderson‐Teixeira, K.J., Andrade, A., Baltzer, J., Becker, K.M.L., Blomdahl, E.M., Bourg, N.A., Bunyavejchewin, S., Burslem, D.F.R.P., Cansler, C.A., Cao, K., Cao, M., Cárdenas
  • Anderson-Teixeira, Kristina J., Davies, Stuart J., Bennett, Amy C., Gonzalez-Akre, Erika B., Muller-Landau, Helene C., Wright, S. Joseph, Abu Salim, Kamariah, Almeyda Zambrano, Angélica M., Alonso, Alfonso, Baltzer, Jennifer L., Basset, Yves, Bourg, Norman A., Broadbent, Eben N., Brockelman, Warren Y., Bunyavejchewin, Sarayudh, Burslem, David F. R. P., Butt, Nathalie, Cao, Min, Cardenas, Dairon, Chuyong, George B., Clay, Keith, Cordell, Susan, Dattaraja, Handanakere S., Deng, Xiaobao, Detto, Matteo, Du, Xiaojun, Duque, Alvaro, Erikson, David L., Ewango, Corneille E. N., Fischer, Gunter A., Fletcher, Christine, Foster, Robin B., Giardina, Christian P., Gilbert, Gregory S., Gunatilleke, Nimal, Gunatilleke, Savitri, Hao, Zhanqing, Hargrove, William W., Hart, Terese B., Hau, Billy C. H., He, Fangliang, Hoffman, Forrest M., Howe, Robert W., Hubbell, Stephen P., Inman-Narahari, Faith M., Jansen, Patrick A., Jiang, Mingxi, Johnson, Daniel J., Kanzaki, Mamoru, Kassim, Abdul Rahman, Kenfack, David, Kibet, Staline, Kinnaird, Margaret F., Korte, Lisa, Kral, Kamil, Kumar, Jitendra, Larson, Andrew J., Li, Yide, Li, Xiankun, Liu, Shirong, Lum, Shawn K.Y., Lutz, James A., Ma, Keping, Maddalena, Damian M., Makana, Jean-Remy, Malhi, Yadvinder , Marthews, Toby, Mat Serudin, Rafizah, McMahon, Sean M., McShea, William J., Memiaghe, Hervé R., Mi, Xiangcheng, Mizuno, Takashi, Morecroft, Michael, Myers, Jonathan A., Novotny, Vojtech, de Oliveira, Alexandre A., Ong, Perry S., Orwig, David A., Ostertag, Rebecca, den Ouden, Jan, Parker, Geoffrey G., Phillips, Richard P., Sack, Lawren, Sainge, Moses N., Sang, Weiguo, Sri-ngernyuang, Kriangsak, Sukumar, Raman, Sun, I-Fang, Sungpalee, Witchaphart, Suresh, Hebbalalu Sathyanarayana, Tan, Sylvester, Thomas, Sean C., Thomas, Duncan W., Thompson, Jill, Turner, Benjamin L., Uriarte, Maria, Valencia, Renato, Vallejo, Marta I., Vicentini, Alberto, Vrška, Tomáš, Wang, Xihua, Wang, Xugao, Weiblen, George, Wolf, Amy, Xu, Han, Yap, Sandra, Zimmerman, Jess
  • Libalah, Moses B., Droissart, Vincent, Sonké, Bonaventure, Hardy, Olivier J., Drouet, Thomas, Pescador, David S., Kenfack, David, Thomas, Duncan W., Chuyong, George B., Couteron, Pierre
  • Joseph A. LaManna, Scott A. Mangan, Alfonso Alonso, Norman A. Bourg, Warren Y. Brockelman, Sarayudh Bunyavejchewin, Li-Wan Chang, Jyh-Min Chiang, George B. Chuyong, Keith Clay, Richard Condit, Susan Cordell, Stuart J. Davies, Tucker J. Furniss,, , Christian P. Giardina, I. A. U. Nimal Gunatilleke, C. V. Savitri Gunatilleke, Fangliang He, Robert W. Howe, Stephen P. Hubbell, Chang-Fu Hsieh, Faith M. Inman-Narahari, David Janik, Daniel J. Johnson, David Kenfack, Lisa Korte, Kamil Král,, Andrew J. Larson, James A. Lutz, Sean M. McMahon, William J. McShea, Hervé R. Memiaghe, Anuttara Nathalang, Vojtech Novotny, Perry S. Ong, David A. Orwig, Rebecca Ostertag, Geoffrey G. Parker, Richard P. Phillips, Lawren Sack, I-Fang Sun, , J. Sebastián Tello, Duncan W. Thomas, Benjamin L. Turner, Dilys M. Vela Díaz, Tomáš Vrška, George D. Weiblen, Amy Wolf, Sandra Yap, Jonathan A. Myers
  • DeWalt, Saara J., Thomas, Duncan W., Romero-Saltos, Hugo, Putz, Francis E., Perez-Salicrup, Diego R., Parthasarathy, Narayanaswamy, Parren, Marc P. E., Muller-Landau, Helene C., Sainge, Moses N., Mascaro, Joseph, Martinez-Ramos, Miguel, Makana, Jean-Remy, Macia, Manuel J., Kenfack, David, Ickes, Kalan, Ibarra-Manriquez, Guillermo, Hart, Terese B., Gortaire, Esteban, Gerwing, Jeffrey J., Ewango, Corneille E.N., Clark, David B., Chuyong, George B., Cai, Zhiquan, Burnham, Robyn J., Bongers, Frans, Chave, Jerome, Schnitzer, Stefan A.
  • Kenfack, David, Condit, Richard, Chuyong, George B., Thomas, Duncan W.
  • Hubbell, Stephen P.
  • Stephenson, N.L., Das, Adrian, Condit, Richard, Russo, Sabrina E., Baker, Patrick J., Beckman, Noelle G., Coomes, David A., Lines, E.R., Morris, William K., Ruger, Nadja, Alvarez, Esteban, Blundo, Cecilia, Bunyavejchewin, Sarayudh, Chuyong, George B., Davies, Stuart J., Duque Montoya, Alvaro J., Ewango, Corneille E.N., Flores, O., Franklin, J.F., Grau, H.R., Hao, Zhanqing, Harmon, M.E., Hubbell, Stephen P., Kenfack, David, Lin, Yi-Ching, Makana, Jean-Remy, Malizia, A., Malizia, L.R., Pabst, R.J., Pongpattananurak, Nantachai, Su, Sheng-Hsin, Sun, I-Fang, Tan, Sylvester, Thomas, Duncan W., van Mantgem, P.J., Wang, Xugao, Wiser, Susan K., Zavala, M.A.
  • Muller-Landau, Helene C., Condit, Richard, Harms, Kyle E., Marks, Christian O., Thomas, Sean C., Bunyavejchewin, Sarayudh, Chuyong, George B., Co, Leonardo L., Davies, Stuart J., Foster, Robin B., Gunatilleke, C.V. Savitri
  • Chisholm, Ryan A., Muller-Landau, Helene C., Kassim, Abdul Rahman, Bebber, Daniel P., Bin, Yue, Bohlman, Stephanie A., Bourg, N. G., Brinks, Joshua, Bunyavejchewin, Sarayudh, Butt, Nathalie, Cao, Hong-Lin, Cao, M., Cárdenas López, Dairon, Chang, Li-Wan, Chiang, Jyh-Min, Chuyong, George B., Condit, Richard, Dattaraja, Handanakere S., Davies, Stuart J., Duque Montoya, Alvaro J., Fletcher, Christine, Gunatilleke, I.A.U. Nimal, Gunatilleke, C.V. Savitri, Hao, Zhanqing, Harrison, Rhett D., Howe, Robert, Hsieh, Chang-Fu, Hubbell, Stephen P., Itoh, Akira, Kenfack, David, Kiratiprayoon, Somboon, Larson, Andrew, Lian, Ju-Yu, Lin, Dunmei, Liu, Haifeng, Lutz, James A., Ma, Keping, Malhi, Yadvinder, McMahon, Sean M., McShea, W., Meegaskumbura, Madhava, Mohd. Razman, Salim, Morecroft, Michael D., Nytch, Christopher J., Oliveira, Alexandre A., Parker, Geoffrey G., Pulla, Sandeep, Punchi-Manage, R., Romero-Saltos, Hugo, Sang, Weiguo, Schurman, Jon, Su, Sheng-Hsin, Sukumar, Raman, Sun, I-Fang, Suresh, Hebbalalu S., Tan, Sylvester, Thomas, Duncan, Thomas, Sean, Thompson, Jill, Valencia, Renato, Wolf, Amy, Yap, Sandra, Ye, Wanhui, Yuan, Zuoqiang, Zimmerman, Jess K.
  • LaFrankie, James V., Ashton, Peter S., Chuyong, George B., Co, Leonardo L., Condit, Richard, Davies, Stuart J., Foster, Robin B., Hubbell, Stephen P., Kenfack, David, Lagunzad, Daniel, Losos, Elizabeth C., Supardi, Md. Nur Noor
  • He, Fangliang, Hubbell, Stephen P.
  • Kenfack, David, Chuyong, George B., Condit, Richard, Russo, Sabrina E., Thomas, Duncan W.
  • Chisholm, Ryan A., Condit, Richard, Kassim, Abdul Rahman, Baker, Patrick J., Bunyavejchewin, Sarayudh, Chen, Yu-Yun, Chuyong, George B., Dattaraja, Handanakere S., Davies, Stuart J., Ewango, Corneille E.N., Gunatilleke, C.V. Savitri, Gunatilleke, I.A.U. Nimal, Hubbell, Stephen P., Kenfack, David, Kiratiprayoon, Somboon, Lin, Yi-Ching, Makana, Jean-Remy, Pongpattananurak, Nantachai, Pulla, Sandeep, Punchi-Manage, R., Sukumar, Raman, Su, Sheng-Hsin, Sun, I-Fang, Suresh, Hebbalalu S., Tan, Sylvester, Thomas, Duncan W., Yap, S.K.
  • Volkov, Igor, Banavar, Jayanth R., He, Fangliang, Hubbell, Stephen P., Maritan, Amos
  • Kenfack, David, Gereau, Roy E., Thomas, Duncan W., Sainge, Moses N.
  • Kengne, Oliver Clovis, Achoundong, Gaspard, Sonke, Bonaventure, Zapfack, Louis, Noumi, Valery Noiha
  • Ma, Keping, Kenfack, David, Hubbell, Stephen P., Hsieh, Chang-Fu, Hao, Zhanqing, Condit, Richard, Chuyong, George B., Chang, Li-Wan, Cao, M., Valencia, Renato, Legendre, Pierre, De Cáceres, M., Mi, Xiangcheng, Supardi, Md. Nur Noor, Kassim, Abdul Rahman, Ren, Haibao, Su, Sheng-Hsin, Sun, I-Fang, Thomas, Duncan W., Ye, Wan-hui, He, Fangliang
  • Gautier, Laurent, Lachenaud, Olivier, van der Bergt, Xander, Kenfack, David
  • Fort, H., Inchausti, Pablo
  • Ricklefs, Robert E., Renner, Susanne S.
  • Ewango, Corneille E.N., Esufali, Shameema, Davies, Stuart J., Dattaraja, Handanakere S., Co, Leonardo L., Chuyong, George B., Bunyavejchewin, Sarayudh, Brokaw, Nicholas V.L., Balslev, H., Ashton, Peter S., Condit, Richard, Foster, Robin B., Gunatilleke, I.A.U. Nimal, Gunatilleke, C.V. Savitri, Hernandez, Consuelo, Hubbell, Stephen P., John, Robert, Kenfack, David, Kiratiprayoon, Somboon, Hall, Pamela, Hart, Terese B., Itoh, Akira, LaFrankie, James V., Liengola, Innocent, Lagunzad, Daniel, Loo de Lao, Suzanne, Losos, Elizabeth C., Magard, E., Makana, Jean-Remy, Manokaran, N., Navarrete, Hugo, Supardi, Md. Nur Noor, Ohkubo, Tatsuhiro, Pérez, Rolando, Samper, Cristian, Lee, Hua-Seng, Sukumar, Raman, Svenning, Jens-Christian, Tan, Sylvester, Thomas, Duncan W., Thompson, Jill, Vallejo, Martha Isabel, Villa Muñoz, Gorky, Valencia, Renato, Yamakura, Takuo, Zimmerman, Jess K.
  • Chuyong, George B., Kenfack, David, Harms, Kyle E., Thomas, Duncan W., Condit, Richard, Comita, Liza S.
  • Thomas, Duncan W., Kenfack, David, Chuyong, George B., Sainge, Moses N., Losos, Elizabeth C., Condit, Richard, Songwe, Nicholas C.
  • Parmentier, Ingrid, Dumenil, Jérôme, Kuzmina, Maria, Philippe, Morgane, Thomas, Duncan W., Kenfack, David, Chuyong, George B., Cruaud, Corinne, Hardy, Olivier J.
  • Morlon, Hel`ene, Chuyong, George B., Condit, Richard, Hubbell, Stephen P., Kenfack, David, Thomas, Duncan W., Valencia, Renato, Green, Jessica L.
  • Thomas, Duncan W., Songwe, Nicholas C., Sainge, Moses N., Losos, Elizabeth C., Kenfack, David, Condit, Richard, Chuyong, George B.
  • Sonke, Bonaventure, Kenfack, David, Robbrecht, Elmar
  • Zimmerman, Jess K., Zartman, Charles E., Yuan, Zuoqiang, Yap, S.K., Wolf, Amy, Vicentini, Alberto, Valencia, Renato, Uriarte, Maria, Thompson, Jill, Thomas, Duncan W., Suwanvecho, U., Suresh, Hebbalalu S., Sukumar, Raman, Schurman, Jon, Mohd. Razman, Salim, Punchi-Manage, R., Pongpattananurak, Nantachai, Phillips, R. P., Oliveira, Alexandre A., Nytch, Christopher J., Noor, Supardi, Nathalang, A., Muscarella, R., McShea, W., McMahon, Sean M., McEwan, Ryan W., Marthews, Toby R., Malhi, Yadvinder, Makana, Jean-Remy, Lutz, James A., Lin, Yi-Ching, Lin, Luxiang, Larson, Andrew, Kenfack, David, Johnson, D. J., Hubbell, Stephen P., Howe, Robert, Hérault, B., Herrerra, R., Hart, Terese B., Harms, Kyle E., Hao, Zhanqing, Gunatilleke, I.A.U. Nimal, Fletcher, Christine, Fernando, R. H. S., Ewango, Corneille E.N., Esufali, Shameema, Duque Montoya, Alvaro J., Davies, Stuart J., Dattaraja, Handanakere S., Condit, Richard, Clay, K., Chuyong, George B., Chiang, Jyh-Min, Cárdenas López, Dairon, Cao, M., Brockelman, W. Y.
  • Yang, Jie, Swenson, Nathan G., Cao, M., Chuyong, George B., Ewango, Corneille E.N., Howe, Robert, Kenfack, David, Thomas, Duncan W., Wolf, Amy, Lin, Luxiang
  • Kenfack, David, Ewango, Corneille E.N., Thomas, Duncan W.
  • Bechem, Eneke Esoeyang Tambe, Chuyong, George B., Fon, Belinda Tengu
  • Volkov, Igor, Banavar, Jayanth R., Hubbell, Stephen P., Maritan, Amos
  • Baldeck, Claire A., Kembel, Steven W., Harms, Kyle E., Yavitt, Joseph B., John, Robert, Turner, Benjamin L., Chuyong, George B., Kenfack, David, Thomas, Duncan W., Madawala, Sumedha, Gunatilleke, I.A.U. Nimal, Gunatilleke, C.V. Savitri, Bunyavejchewin, Sarayudh, Kiratiprayoon, Somboon, Yaacob, Adzmi, Supardi, Md. Nur Noor, Valencia, Renato, Navarrete, Hugo, Davies, Stuart J., Hubbell, Stephen P., Dalling, James W.
  • Parmentier, Ingrid, Réjou-Méchain, Maxime, Chave, Jerome, Vleminckx, Jason, Thomas, Duncan W., Kenfack, David, Chuyong, George B., Hardy, Olivier J.