ituri

Ituri

 

Publications

  • Stephan Kambach, Richard Condit, Salomón Aguilar, Helge Bruelheide, Sarayudh Bunyavejchewin, Chia-Hao Chang-Yang, Yu-Yun Chen, George Chuyong, Stuart J. Davies, Sisira Ediriweera, , Corneille E. N. Ewango, Edwino S. Fernando, Nimal Gunatilleke, Savitri Gunatilleke, Stephen P. Hubbell, Akira Itoh, David Kenfack, Somboon Kiratiprayoon, Yi-Ching Lin, Jean-Remy Makana, Mohizah Bt. Mohamad, , Nantachai Pongpattananurak, Rolando Pérez, Lillian Jennifer V. Rodriguez, I-Fang Sun, Sylvester Tan, Duncan Thomas, Jill Thompson, Maria Uriarte, Renato Valencia, Christian Wirth, S. Joseph Wright, Shu-Hui Wu, , Takuo Yamakura, Tze Leong Yao, Jess Zimmerman, & Nadja Rüger
  • Camille Piponiot, Kristina J. Anderson-Teixeira, Stuart J. Davies, David Allen, Norman A. Bourg, David F. R. P. Burslem, Dairon Cárdenas, Chia-Hao Chang-Yang, George Chuyong, Susan Cordell, , Handanakere Shivaramaiah Dattaraja, Álvaro Duque, Sisira Ediriweera, Corneille Ewango, Zacky Ezedin, Jonah Filip, Christian P. Giardina, Robert Howe, Chang-Fu Hsieh, Stephen P. Hubbell, Faith M. Inman-Narahari, , Akira Itoh, David Janík, David Kenfack, Kamil Král, James A. Lutz, Jean-Remy Makana, Sean M. McMahon, William McShea, Xiangcheng Mi, Mohizah Bt. Mohamad, Vojtěch Novotný, Michael J. O'Brien, Rebecca Ostertag, , Geoffrey Parker, Rolando Pérez, Haibao Ren, Glen Reynolds, Mohamad Danial Md Sabri, Lawren Sack, Ankur Shringi, Sheng-Hsin Su, Raman Sukumar, I-Fang Sun, Hebbalalu S. Suresh, Duncan W. Thomas, Jill Thompson, , Maria Uriarte, John Vandermeer, Yunquan Wang, Ian M. Ware, George D. Weiblen, Timothy J. S. Whitfeld, Amy Wolf, Tze Leong Yao, Mingjian Yu, Zuoqiang Yuan, Jess K. Zimmerman, Daniel Zuleta, & Helene C. Muller-Landau
  • Jessica F. Needham, Daniel J. Johnson, Kristina J. Anderson-Teixeira, Norman Bourg, Sarayudh Bunyavejchewin, Nathalie Butt, Min Cao, , Dairon Cárdenas, Chia-Hao Chang-Yang, Yu-Yun Chen, George Chuyong, Handanakere S. Dattaraja, Stuart J. Davies, Alvaro Duque, Corneille E. N. Ewango, , Edwino S. Fernando, Rosie Fisher, Christine D. Fletcher, Robin Foster, Zhanqing Hao, Terese Hart, Chang-Fu Hsieh, Stephen P. Hubbell, , Akira Itoh, David Kenfack, Charles D. Koven, Andrew J. Larson, James A. Lutz, William McShea, Jean-Remy Makana, Yadvinder Malhi, , Toby Marthews, Mohizah Bt. Mohamad, Michael D. Morecroft, Natalia Norden, Geoffrey Parker, Ankur Shringi, Raman Sukumar, , Hebbalalu S. Suresh, I-Fang Sun, Sylvester Tan, Duncan W. Thomas, Jill Thompson, Maria Uriarte, Renato Valencia, Tze Leong Yao, Sandra L. Yap, Zuoqiang Yuan, Hu Yuehua, Jess K. Zimmerman, Daniel Zuleta, & Sean M. McMahon
  • Henry B. Glick, Peter M. Umunay, Jean-Remy Makana, Sean C. Thomas, Jonathan D. Reuning-Scherer, & Timothy G. Gregoire
  • Sabrina E. Russo, Sean M. McMahon, Matteo Detto, Glenn Ledder, S. Joseph Wright, Richard S. Condit, Stuart J. Davies, Peter S. Ashton, Sarayudh Bunyavejchewin, Chia-Hao Chang-Yang, , Sisira Ediriweera, Corneille E. N. Ewango, Christine Fletcher, Robin B. Foster, C.V. Savi Gunatilleke, I.A.U. Nimal Gunatilleke, Terese Hart, , Chang-Fu Hsieh, Stephen P. Hubbell, Akira Itoh, Abddul Rahman Kassim, Yao Tze Leong, Yi Ching Lin, , Jean-Remy Makana, Mohizah Bt. Mohamad, Perry Ong, Anna Sugiyama, I-Fang Sun, Sylvester Tan, , Jill Thompson, Takuoa Yamakura, Sandra L. Yap, & Jess K. Zimmerman
  • Wannes Hubau, Simon L. Lewis, Oliver L. Phillips, Kofi Affum-Baffoe, Hans Beeckman, Aida Cuní-Sanchez, Armandu K. Daniels, Corneille E. N. Ewango, Sophie Fauset, Jacques M. Mukinzi, Douglas Sheil, Bonaventure Sonké, Martin J. P. Sullivan, , Terry C. H. Sunderland, Hermann Taedoumg, Sean C. Thomas, Lee J. T. White, Katharine A. Abernethy, Stephen Adu-Bredu, Christian A. Amani, Timothy R. Baker, , Lindsay F. Banin, Fidèle Baya, Serge K. Begne, Amy C. Bennett, Fabrice Benedet, Robert Bitariho, Yannick E. Bocko, Pascal Boeckx, Patrick Boundja, Roel J. W. Brienen, , Terry Brncic, Eric Chezeaux, George B. Chuyong, Connie J. Clark, Murray Collins, James A. Comiskey, David A. Coomes, Greta C. Dargie, Thales de Haulleville, , Marie Noel Djuikouo Kamdem, Jean-Louis Doucet, Adriane Esquivel-Muelbert, Ted R. Feldpausch, Alusine Fofanah, Ernest G. Foli, Martin Gilpin, Emanuel Gloor, Christelle Gonmadje, , Jefferson S. Hall, Alan C. Hamilton, David J. Harris, Terese B. Hart, Mireille B. N. Hockemba, Annette Hladik, Suspense A. Ifo, Kathryn J. Jeffery, Tommaso Jucker, Emmanuel Kasongo Yakusu, , Sylvie Gourlet-Fleury, Elizabeth Kearsley, David Kenfack, Alexander Koch, Miguel E. Leal, Aurora Levesley, Jeremy A. Lindsell, Janvier Lisingo, Gabriela Lopez-Gonzalez, Jon C. Lovett, Jean-Remy Makana, , Yadvinder Malhi, Andrew R. Marshall, Jim Martin, Emanuel H. Martin, Faustin M. Mbayu, Vincent P. Medjibe, Vianet Mihindou, Edward T. A. Mitchard, Sam Moore, Pantaleo K. T. Munishi, Natacha Nssi Bengone, , Lucas Ojo, Fidèle Evouna Ondo, Kelvin S.-H. Peh, Georgia C. Pickavance, Axel Dalberg Poulsen, John R. Poulsen, Lan Qie, Jan Reitsma, Francesco Rovero, Michael D. Swaine, Joey Talbot, , James Taplin, David M. Taylor, Duncan W. Thomas, Benjamin Toirambe, John Tshibamba Mukendi, Darlington Tuagben, Peter M. Umunay, Geertje M. F. van der Heijden, Hans Verbeeck, Jason Vleminckx, Simon Willcock, Hannsjörg Wöll, , John T. Woods & Lise Zemagho
  • Franck Jabot & Jérôme Chave
  • Jean-Remy Makana, Terese B. Hart, David E. Hibbs, & Richard Condit
  • Egbert G. Leigh, Jr.
  • Tak Fung, Ryan A. Chisholm, Kristina Anderson-Teixeira, Norm Bourg, Warren Y. Brockelman, Sarayudh Bunyavejchewin, Chia-Hao Chang-Yang, Rutuja Chitra-Tarak, George Chuyong, , Richard Condit, Handanakere S. Dattaraja, Stuart J. Davies, Corneille E.N. Ewango, Gary Fewless, Christine Fletcher, C.V. Savitri Gunatilleke, I.A.U. Nimal Gunatilleke, Zhanqing Hao, , J. Aaron Hogan, Robert Howe, Chang-Fu Hsieh, David Kenfack, YiChing Lin, Keping Ma, Jean-Remy Makana, Sean McMahon, William J. McShea, Xiangcheng Mi, Anuttara Nathalang, , Perry S. Ong, Geoffrey Parker, E-Ping Rau, Jessica Shue, Shen-Hsin Su, Raman Sukumar, I-Fang Sun, Hebbalulu S. Suresh, Sylvester Tan, Duncan Thomas, Jill Thompson, , Renato Valencia, Martha I. Vallejo, Xugao Wang, Yunquan Wang, Pushpa Wijekoon, Amy Wolf, Sandra Yep, & Jess Zimmerman
  • Robert E. Ricklefs & Fangliang He
  • J. W. Ferry Slik, Víctor Arroyo-Rodríguez, Shin-Ichiro Aiba, Patricia Alvarez-Loayza, , Luciana F. Alves, Peter Ashton, Patricia Balvanera, Meredith L. Bastian, , Peter J. Bellingham, Eduardo van den Berg, Luis Bernacci, Polyanna da Conceição Bispo, , Lilian Blanc, Katrin Böhning-Gaese, Pascal Boeckx, Frans Bongers, Brad Boyle, , Matt Bradford, Francis Q. Brearley, Mireille Breuer-Ndoundou Hockemba, , Sarayudh Bunyavejchewin, Darley Calderado Leal Matos, Miguel Castillo-Santiago, , Eduardo L. M. Catharino, Shauna-Lee Chai, Yukai Chen, Robert K. Colwell, , Robin L. Chazdon, Connie Clark, David B. Clark, Deborah A. Clark, , Heike Culmsee, Kipiro Damas, Handanakere S. Dattaraja, Gilles Dauby, Priya Davidar, , Saara J. DeWalt, Jean-Louis Doucet, Alvaro Duque, Giselda Durigan, Karl A. O. Eichhorn, , Pedro V. Eisenlohr, Eduardo Eler, Corneille Ewango, Nina Farwig, Kenneth J. Feeley, , Leandro Ferreira, Richard Field, Ary T. de Oliveira Filho, Christine Fletcher, , Olle Forshed, Geraldo Franco, Gabriella Fredriksson, Thomas Gillespie, Jean-François Gillet, , Giriraj Amarnath, Daniel M. Griffith, James Grogan, Nimal Gunatilleke, David Harris, , Rhett Harrison, Andy Hector, Jürgen Homeier, Nobuo Imai, Akira Itoh, Patrick A. Jansen, , Carlos A. Joly, Bernardus H. J. de Jong, Kuswata Kartawinata, Elizabeth Kearsley, , Daniel L. Kelly, David Kenfack, Michael Kessler, Kanehiro Kitayama, Robert Kooyman, , Eileen Larney, Yves Laumonier, Susan Laurance, William F. Laurance, Michael J. Lawes, , Ieda Leao do Amaral, Susan G. Letcher, Jeremy Lindsell, Xinghui Lu, Asyraf Mansor, , Antti Marjokorpi, Emanuel H. Martin, Henrik Meilby, Felipe P. L. Melo, Daniel J. Metcalfe, , Vincent P. Medjibe, Jean Paul Metzger, Jerome Millet, D. Mohandass, Juan C. Montero, , Márcio de Morisson Valeriano, Badru Mugerwa, Hidetoshi Nagamasu, Reuben Nilus, , Susana Ochoa-Gaona, Onrizal, Navendu Page, Pia Parolin, Marc Parren, Narayanaswamy Parthasarathy, , Ekananda Paudel, Andrea Permana, Maria T. F. Piedade, Nigel C. A. Pitman, Lourens Poorter, , Axel D. Poulsen, John Poulsen, Jennifer Powers, Rama C. Prasad, Jean-Philippe Puyravaud, , Jean-Claude Razafimahaimodison, Jan Reitsma, João Roberto dos Santos, Wilson Roberto Spironello, , Hugo Romero-Saltos, Francesco Rovero, Andes Hamuraby Rozak, Kalle Ruokolainen, Ervan Rutishauser, , Felipe Saiter, Philippe Saner, Braulio A. Santos, Fernanda Santos, Swapan K. Sarker, , Manichanh Satdichanh, Christine B. Schmitt, Jochen Schöngart, Mark Schulze, Marcio S. Suganuma, , Douglas Sheil, Eduardo da Silva Pinheiro, Plinio Sist, Tariq Stevart, Raman Sukumar, , I.-Fang Sun, Terry Sunderland, H. S. Suresh, Eizi Suzuki, Marcelo Tabarelli, , Jangwei Tang, Natália Targhetta, Ida Theilade, Duncan W. Thomas, Peguy Tchouto, , Johanna Hurtado, Renato Valencia, Johan L. C. H. van Valkenburg, Tran Van Do, Rodolfo Vasquez, , Hans Verbeeck, Victor Adekunle, Simone A. Vieira, Campbell O. Webb, Timothy Whitfeld, Serge A. Wich, , John Williams, Florian Wittmann, Hannsjoerg Wöll, Xiaobo Yang, C. Yves Adou Yao, Sandra L. Yap, , Tsuyoshi Yoneda, Rakan A. Zahawi, Rahmad Zakaria, Runguo Zang, Rafael L. de Assis, Bruno Garcia Luize, & Eduardo M. Venticinque
  • Gang Feng, Xiangcheng Mi, Wolf L. Eiserhardt, Guangze Jin, Weiguo Sang,, Zhijun Lu, Xihua Wang, Xiankun Li, Buhang Li, I-Fang Sun, Keping Ma, & Jens-Christian Svenning
  • Lutz, J.A., Furniss, T.J., Johnson, D.J., Davies, S.J., Allen, D., Alonso, A., Anderson‐Teixeira, K.J., Andrade, A., Baltzer, J., Becker, K.M.L., Blomdahl, E.M., Bourg, N.A., Bunyavejchewin, S., Burslem, D.F.R.P., Cansler, C.A., Cao, K., Cao, M., Cárdenas
  • Anderson-Teixeira, Kristina J., Davies, Stuart J., Bennett, Amy C., Gonzalez-Akre, Erika B., Muller-Landau, Helene C., Wright, S. Joseph, Abu Salim, Kamariah, Almeyda Zambrano, Angélica M., Alonso, Alfonso, Baltzer, Jennifer L., Basset, Yves, Bourg, Norman A., Broadbent, Eben N., Brockelman, Warren Y., Bunyavejchewin, Sarayudh, Burslem, David F. R. P., Butt, Nathalie, Cao, Min, Cardenas, Dairon, Chuyong, George B., Clay, Keith, Cordell, Susan, Dattaraja, Handanakere S., Deng, Xiaobao, Detto, Matteo, Du, Xiaojun, Duque, Alvaro, Erikson, David L., Ewango, Corneille E. N., Fischer, Gunter A., Fletcher, Christine, Foster, Robin B., Giardina, Christian P., Gilbert, Gregory S., Gunatilleke, Nimal, Gunatilleke, Savitri, Hao, Zhanqing, Hargrove, William W., Hart, Terese B., Hau, Billy C. H., He, Fangliang, Hoffman, Forrest M., Howe, Robert W., Hubbell, Stephen P., Inman-Narahari, Faith M., Jansen, Patrick A., Jiang, Mingxi, Johnson, Daniel J., Kanzaki, Mamoru, Kassim, Abdul Rahman, Kenfack, David, Kibet, Staline, Kinnaird, Margaret F., Korte, Lisa, Kral, Kamil, Kumar, Jitendra, Larson, Andrew J., Li, Yide, Li, Xiankun, Liu, Shirong, Lum, Shawn K.Y., Lutz, James A., Ma, Keping, Maddalena, Damian M., Makana, Jean-Remy, Malhi, Yadvinder , Marthews, Toby, Mat Serudin, Rafizah, McMahon, Sean M., McShea, William J., Memiaghe, Hervé R., Mi, Xiangcheng, Mizuno, Takashi, Morecroft, Michael, Myers, Jonathan A., Novotny, Vojtech, de Oliveira, Alexandre A., Ong, Perry S., Orwig, David A., Ostertag, Rebecca, den Ouden, Jan, Parker, Geoffrey G., Phillips, Richard P., Sack, Lawren, Sainge, Moses N., Sang, Weiguo, Sri-ngernyuang, Kriangsak, Sukumar, Raman, Sun, I-Fang, Sungpalee, Witchaphart, Suresh, Hebbalalu Sathyanarayana, Tan, Sylvester, Thomas, Sean C., Thomas, Duncan W., Thompson, Jill, Turner, Benjamin L., Uriarte, Maria, Valencia, Renato, Vallejo, Marta I., Vicentini, Alberto, Vrška, Tomáš, Wang, Xihua, Wang, Xugao, Weiblen, George, Wolf, Amy, Xu, Han, Yap, Sandra, Zimmerman, Jess
  • Harms, Kyle E., Gunatilleke, I.A.U. Nimal, Gunatilleke, C.V. Savitri, Foster, Robin B., Davies, Stuart J., Bunyavejchewin, Sarayudh, Bohlman, Stephanie A., Thomas, Sean C., Chave, Jerome, Condit, Richard, Muller-Landau, Helene C.
  • Hall, Pamela, Gunatilleke, C.V. Savitri, Gunatilleke, I.A.U. Nimal, Foster, Robin B., Ewango, Corneille E.N., Esufali, Shameema, Davies, Stuart J., Dattaraja, Handanakere S., Bunyavejchewin, Sarayudh, Ashton, Peter S., Condit, Richard, Harms, Kyle E., Hart, Terese B., Hernandez, Consuelo, Hubbell, Stephen P., Itoh, Akira, Kiratiprayoon, Somboon, LaFrankie, James V., Loo de Lao, Suzanne, Makana, Jean-Remy, Supardi, Md. Nur Noor, Kassim, Abdul Rahman, Russo, Sabrina E., Sukumar, Raman, Samper, Cristian, Suresh, Hebbalalu S., Tan, Sylvester, Thomas, Sean C., Valencia, Renato, Vallejo, Martha Isabel, Villa Muñoz, Gorky, Zillio, Tommaso
  • Kraft, Nathan J.B., Metz, Margaret R., Condit, Richard, Chave, Jerome
  • Yang, Jie, Swenson, Nathan G., Cao, M., Chuyong, George B., Ewango, Corneille E.N., Howe, Robert, Kenfack, David, Thomas, Duncan W., Wolf, Amy, Lin, Luxiang
  • Elizabeth C. Losos, P.S. Ashton, N. Brokaw, S. Bunyavejchewin, R. Condit, G. Chuyong, L. Co, H.S. Dattaraja, S.J. Davies, S. Esufali, C. Ewango, R. Foster, N. Gunatilleke, S. Gunatilleke, , T. Hart, C. Hernandez, S. Hubbell, A. Itoh, R. John,M. Kanzaki, D. Kenfack, S. Kiratiprayon, J. LaFrankie, H.S. Lee, I. Liengola, S. Lao, J.R. Makana, N. Manokaran, H. Navarrete, T. Ohkubo,, R. Pérez, N. Pongpattananurak, C. Samper, Kriangsak Sri-ngernyuang, R. Sukumar, I.-F. Sun, H.S. Suresh, S. Tan, D. Thomas, J. Thompson, M. Vallejo, G. Villa Muñoz, R. Valencia, , T. Yamakura, & J. Zimmerman
  • DeWalt, Saara J., Thomas, Duncan W., Romero-Saltos, Hugo, Putz, Francis E., Perez-Salicrup, Diego R., Parthasarathy, Narayanaswamy, Parren, Marc P. E., Muller-Landau, Helene C., Sainge, Moses N., Mascaro, Joseph, Martinez-Ramos, Miguel, Makana, Jean-Remy, Macia, Manuel J., Kenfack, David, Ickes, Kalan, Ibarra-Manriquez, Guillermo, Hart, Terese B., Gortaire, Esteban, Gerwing, Jeffrey J., Ewango, Corneille E.N., Clark, David B., Chuyong, George B., Cai, Zhiquan, Burnham, Robyn J., Bongers, Frans, Chave, Jerome, Schnitzer, Stefan A.
  • Ewango, Corneille E.N., Esufali, Shameema, Davies, Stuart J., Dattaraja, Handanakere S., Co, Leonardo L., Chuyong, George B., Bunyavejchewin, Sarayudh, Brokaw, Nicholas V.L., Balslev, H., Ashton, Peter S., Condit, Richard, Foster, Robin B., Gunatilleke, I.A.U. Nimal, Gunatilleke, C.V. Savitri, Hernandez, Consuelo, Hubbell, Stephen P., John, Robert, Kenfack, David, Kiratiprayoon, Somboon, Hall, Pamela, Hart, Terese B., Itoh, Akira, LaFrankie, James V., Liengola, Innocent, Lagunzad, Daniel, Loo de Lao, Suzanne, Losos, Elizabeth C., Magard, E., Makana, Jean-Remy, Manokaran, N., Navarrete, Hugo, Supardi, Md. Nur Noor, Ohkubo, Tatsuhiro, Pérez, Rolando, Samper, Cristian, Lee, Hua-Seng, Sukumar, Raman, Svenning, Jens-Christian, Tan, Sylvester, Thomas, Duncan W., Thompson, Jill, Vallejo, Martha Isabel, Villa Muñoz, Gorky, Valencia, Renato, Yamakura, Takuo, Zimmerman, Jess K.
  • Chave, Jerome, Condit, Richard, Muller-Landau, Helene C., Thomas, Sean C., Ashton, Peter S., Bunyavejchewin, Sarayudh, Co, Leonardo L., Dattaraja, Handanakere S., Davies, Stuart J., Esufali, Shameema, Ewango, Corneille E.N., Feeley, Kenneth J., Foster, Robin B., Gunatilleke, I.A.U. Nimal, Gunatilleke, C.V. Savitri, Hall, Pamela, Hart, Terese B., Hernandez, Consuelo, Hubbell, Stephen P., Itoh, Akira, Kiratiprayoon, Somboon, LaFrankie, James V., Loo de Lao, Suzanne, Makana, Jean-Remy, Supardi, Md. Nur Noor, Kassim, Abdul Rahman, Samper, Cristian, Sukumar, Raman, Suresh, Hebbalalu S., Tan, Sylvester, Thompson, Jill, Tongco, Ma. Dolores C., Valencia, Renato, Vallejo, Martha Isabel, Villa Muñoz, Gorky, Yamakura, Takuo, Zimmerman, Jess K., Losos, Elizabeth C.
  • Muller-Landau, Helene C., Condit, Richard, Harms, Kyle E., Marks, Christian O., Thomas, Sean C., Bunyavejchewin, Sarayudh, Chuyong, George B., Co, Leonardo L., Davies, Stuart J., Foster, Robin B., Gunatilleke, C.V. Savitri
  • Makana, Jean-Remy, Ewango, Corneille E.N., McMahon, Sean M., Thomas, Sean C., Hart, Terese B., Condit, Richard
  • Peter S. Ashton, N. Brokaw, S. Bunyavejchewin, R. Condit, G. Chuyong, L. Co, H.S. Dattaraja, S.J. Davies, S. Esufali, C. Ewango, R. Foster, N. Gunatilleke, S. Gunatilleke, , T. Hart, C. Hernandez, S. Hubbell, A. Itoh, R. John,M. Kanzaki, D. Kenfack, S. Kiratiprayon, J. LaFrankie, H.S. Lee, I. Liengola, S. Lao, E. Losos, J.R. Makana, , N. Manokaran, H. Navarrete, T. Ohkubo,, R. Pérez, N. Pongpattananurak, C. Samper, Kriangsak Sri-ngernyuang, R. Sukumar, I.-F. Sun, H.S. Suresh, , S. Tan, D. Thomas, J. Thompson, M. Vallejo, G. Villa Muñoz, R. Valencia, , T. Yamakura, & J. Zimmerman
  • Makana, Jean-Remy, Hart, Terese B., Hibbs, D.E., Condit, Richard
  • Hart, J.A., Hart, Terese B., Makana, Jean-Remy
  • Makana, Jean-Remy, Hart, Terese B., Ewango, Corneille E.N., Liengola, Innocent, Hart, J.A., Condit, Richard
  • M. Réjou-Méchain, H. C. Muller-Landau, M. Detto, S. C. Thomas, T. Le Toan, S. S. Saatchi, J. S. B. Silva,, N. A. Bourg, S. Bunyavejchewin, N. Butt, W. Y. Brockelman, M. Cao, D. Cárdenas, J. M. Chiang, G. B. Chuyong, , K. Clay, R. Condit, H. S. Dattaraja, S. J. Davies, A. Duque, S. Esufali, C. Ewango, S. Fernando, C. D. Fletcher, , I. A. U. N. Gunatilleke, Z. Hao, K. E. Harms, T. B. Hart, B. Hérault, R. W. Howe, S. P. Hubbell, D. J. Johnson, D. Kenfack, , A. J. Larson, L. Lin, Y. Lin, J. A. Lutz, J. R. Makana, Y. Malhi, T. R. Marthews, R. W. McEwan, S. M. McMahon, , W. J. McShea, R. Muscarella, A. Nathalang, C. J. Nytch, A. A. Oliveira, R. P. Phillips, N. Pongpattananurak, , R. Punchi-Manage, R. Salim, J. Schurman, R. Sukumar, N. S. bin Mohammed Noor, H. S. Suresh, , U. Suwanvecho, D. W. Thomas, J. Thompson, M. Uríarte, R. Valencia, A. Vicentini, A. T. Wolf, S. Yap, Z. Yuan, , C. E. Zartman, J. K. Zimmerman, and J. Chave
  • Stephenson, N.L., Das, Adrian, Condit, Richard, Russo, Sabrina E., Baker, Patrick J., Beckman, Noelle G., Coomes, David A., Lines, E.R., Morris, William K., Ruger, Nadja, Alvarez, Esteban, Blundo, Cecilia, Bunyavejchewin, Sarayudh, Chuyong, George B., Davies, Stuart J., Duque Montoya, Alvaro J., Ewango, Corneille E.N., Flores, O., Franklin, J.F., Grau, H.R., Hao, Zhanqing, Harmon, M.E., Hubbell, Stephen P., Kenfack, David, Lin, Yi-Ching, Makana, Jean-Remy, Malizia, A., Malizia, L.R., Pabst, R.J., Pongpattananurak, Nantachai, Su, Sheng-Hsin, Sun, I-Fang, Tan, Sylvester, Thomas, Duncan W., van Mantgem, P.J., Wang, Xugao, Wiser, Susan K., Zavala, M.A.
  • Condit, Richard, Leigh, Egbert G., Loo de Lao, Suzanne, CTFS Working Group,
  • Chisholm, Ryan A., Condit, Richard, Kassim, Abdul Rahman, Baker, Patrick J., Bunyavejchewin, Sarayudh, Chen, Yu-Yun, Chuyong, George B., Dattaraja, Handanakere S., Davies, Stuart J., Ewango, Corneille E.N., Gunatilleke, C.V. Savitri, Gunatilleke, I.A.U. Nimal, Hubbell, Stephen P., Kenfack, David, Kiratiprayoon, Somboon, Lin, Yi-Ching, Makana, Jean-Remy, Pongpattananurak, Nantachai, Pulla, Sandeep, Punchi-Manage, R., Sukumar, Raman, Su, Sheng-Hsin, Sun, I-Fang, Suresh, Hebbalalu S., Tan, Sylvester, Thomas, Duncan W., Yap, S.K.